Menu

Nasza mama

Witajcie Wiewiórki, dzisiaj będzie o tym jak nasza mama hodowała potwora. Posluchajcie: ……
A teraz powiedzcie czy to może zdarzyć się naprawdę że taki potwór wpadnie nam do domu? A czy jakieś może mniejsze potworne stworzenia, wpadają do was wieczorami przez okno? Spójrzcie na zdjęcie, co to za potwór….Tak to jest ćma nocny motyl, nie wygląda zbyt miło prawda? Jaką główką zaczyna się słowo ćma? Otwórzcie książki na stronie 85 i zobaczcie jak wygląda literka Ć. Zróbcie ćwiczenia aby sobie ja utrwalić. Pokolorujcie ćmę Celinę pamiętając przy tym jakie ćmy mają kolory. Zróbcie również ćwiczenia ze strony 41
Ponieważ biżuteria dla Waszych mam jest już gotowa to musimy zrobić dla niej jakieś ładne opakowanie. Weźcie kolorową kartkę papieru i zagnijcie wzdłuż krótrzego boku taki dwucentymetrowy paseczek następnie złóżcie kartkę tak żeby brzeg kartki i zagiecie równiutko do siebie przylegaly, posmarujcie to zagięcie i dolny brzeg kartki klejem i dociśnijcie żeby sie skleiło. Górne brzegi (otwarte) torebki zegnijcie w 3-4cm paseczek. A teraz ozdóbcie torebkę wycinankami z kolorowego papieru , wycinanymi samodzielnie! Powodzenia!