Menu

Satelity i statki kosmiczne a może UFO?

Dzień dobry, dziś dzień drugi poznawania nieba i kosmosu. Przypomnijcie sobie czy na którejś z planet istnieje życie? Skąd w takim razie opowieści i historie o ufo i ufoludkach? Co znaczy słowo ufo? Sprawdzamy słowo w wyszukiwarce, dziecko samodzielnie wpisuje to słowo w Google. Jaka litera jest w środku tego słowa? Zastanówcie się i znajdźcie 5 słów które zaczynają się na f, 2 które na f się kończą. Podzielcie te słowa na głoski. Teraz wykonajcie z Rodzicami zadania ze str 52-53. To jeszcze na dzisiaj nie koniec 😁w przerwie tańczycie i śpiewacie piosenkę „Jestem Robot” 2 razy dziecko 2 dorosły pokazuje ćwiczenia. Wracacie do książki str 54 – 55. Powodzenia

Coś na popołudnie, żeby nie było że nic budujecie czy dzieciaki budują „pojazdy kosmiczne” Nie znam Państwa zasobów materiałowych plast- tech więc nie będę wydziwiała 😎 wykorzystajcie co się da: kubki, rolki, folie ale mogą być też klocki lego. Powodzenia i dużo zdrówka, do jutra🤗
P.S Pochwalcie się jak coś uda Wam się wytworzyć😉