Wiosenne przebudzenie

Moi kochani, w związku z zaistniałą sytuacją będziemy się spotykać za pośrednictwem naszej strony internetowej, na której codziennie będę zamieszczała propozycje zabaw i ćwiczeń dla naszych ŻABEK.

Jak już wiecie, karty pracy i teczki do prac plastycznych są do odebrania w kancelarii Przedszkola.

Zapraszam do wspólnej zabawy!

1. Ćwiczenia oddechowe – Delikatny wiatr i mocny wiatr

Z papieru formujemy kuleczki a następnie dmuchamy.

Lekki wiatr – delikatne wydmuchiwanie powietrza na kulki.

Silny wiatr – silne wydmuchiwanie powietrza.

1. Deszczowa chmurka – wykonanie pracy plastycznej. Wyprawka, karta nr 2.

Dla ciekawych: Chmury są skupiskiem produktów powstałych z pary wodnej, jej skroplenia. Często zawierają krople wody i kryształki lodu. Chmury przenoszą się za pomocą ruchów powietrza. Występują na różnych wysokościach i mają różne kształty. Ze względu na wysokość mamy chmury niskie, średnie i wysokie. Umiejętność rozróżniania chmur jest przydatna do określania pogody.

1. Poruszanie się pod dyktando. Rodzic mówi a dziecko wykonuje odpowiednie ruchy:
  • Idź do przodu cztery kroki i zrób w miejscu dwa podskoki
  • Teraz w lewo kroków pięć, przysiad, podskok, ściśnij pięść
  • Teraz w prawo kroki dwa i od nowa.
  1. Kończenie zdań – tworzenie porównań

Śnieg jest biały jak………………(mąka, papier, kreda…)

Deszcz jest mokry jak……………(woda, mgła…)

Burza jest groźna jak…………….(lew, tornado…)

1. Analiza i synteza słuchowa prostych wyrazów.

Dzieci dzielą słowa na głoski i sylaby. Liczą, ile w słowie jest sylab, a ile głosek. Wymieniają kolejno wszystkie głoski. Układają tyle kartoników, ile słyszą sylab w słowie, następnie układają tyle kartoników, ile głosek słychać w słowie. Wymawiają głoski głośno, dotykając kolejno kartoników. (Zamiast kartoników mogą być klocki, patyczki itp.)

Bawcie się dobrze i do jutra!

Pozdrawiam Wszystkich.