Menu

Zadanie na dziś

Rozmawiamy z dzieckiem w oparciu o powyższy obrazek ( ćwiczenia cz.2 str. 22 i 23) – Po czym można poznać, że nadeszła wiosna? Dziecko wskazuje i nazywa kwitnące krokusy i przebiśniegi, przylatujące bociany, Pierwsze zielone listki na drzewach oraz bazie, topniejący śnieg, pękający lód.

Następnie liczymy gałązki na str. 22 (na dole) i na każdej kolejnej gałązce dziecko rysuje o jeden listek więcej niż na poprzedniej. Przelicza listki, wskazuje, na której gałązce jest najwięcej listków, na której najmniej. Podobnie wykonuje ćwiczenie ze str. 23. Tym razem rysuje na kolejnych gałązkach o jeden listek mniej. 

Jeśli jest taka możliwość można zrobić krzaczki forsycji. Potrzebne: plastelina,  nakrętki  na  butelki,  paski  żółtej  krepiny,  pojemnik,  rozcieńczony  klej, nożyczki, mała gałązka i pędzel.

Dzieci najpierw ugniatają plastelinę i wciskają ją do plastikowych nakrętek np. na butelki. Następnie składają, z pomocą rodzica, kilka razy pasek żółtej krepiny i tną go do pojemnika na bardzo wąskie i małe paseczki. Malują gałązki rzadkim klejem, a następnie oblepią je kawałkami krepiny. Wtykają gałązki w nakrętki z plasteliną.

Miłego dnia.